Sõiduauto + mootorratas

Sõiduauto ja mootorratta juhtimiseks vajalikke B- ja A-kategooria lubasid saab taotleda ka üheaegselt läbides veidi põhjalikuma õppekava.

B- ja A-kategooria kombineeritud kursusel juhiloa omandamiseks peab läbima liiklusteooriaõppe (39 tundi), sõidukoolituse autoga (28 tundi) ning mootorrattaga (12 tundi), pimeda ajal sõitmise koolituse (1 teooriatund + 1 sõidutund), libedasõidu koolituse (2 teooriatundi + 1 sõidutund) ning esmaabikoolituse (16 tundi). Vajadusel peab sõiduoskuse lihvimiseks võtma lisa sõidutunde. Kõikide õppetundide pikkus on 45 minutit.

Tunnid toimuvad Raplas aadressil Viljandi mnt 5  ja samaaegselt  zoomi  vahendusel. Õppe toimumise kellaaeg lepitakse osalejatega kokku esimesel kohtumisel. Sõidutundide toimumise ajad lepitakse sõiduõpetajaga kokku siis, kui teooriatundides on läbitud teemad, mis on õppekava kohaselt vajalikud õppesõitudega alustamiseks.

Kursuse hind moodustub järgmistest osadest:

  • põhipakett (39 teooriatundi + 28 autosõidu tundi + 12 mootorratta sõidutundi)
  • pimeda ajal sõitmise koolitus
  • libedasõidu koolitus
  • esmaabikoolitus

Registreerumiseks vajalikud materjalid:

  • tervisetõend perearstilt
  • 2 dokumendifotot
  • isikut tõendav dokument

Registreerumiseks pane ennast kirja B-kategooria kursustele.

NB! Õpilaste ohutus on meile tähtis. Seetõttu peab mootorratta sõidutunnis alati kandma turvavarustus: motokiiver, motosaapad või muud kinnised hüppeliigese kaitsmega saapad, motokindad ning vähemalt põlve-, õla- ja küünarliigesekaitsmeid. Vajadusel saame õpilasele laenata kiivrit ja kaitsemeid, kuid soovitame investeerida sobiva suurusega varustusse, mis annab suurema turvatunde ja vähendab vigastuste ohtu.

Loe lisaks:

Hinnakiri

Juhtimisõiguse taotlemise tingimused

Rapla Autokooli B-kategooria õppekava

Rapla Autokooli A1- õppekava esmaõppes

Õppetöö aluseks on  „Mootorsõidukijuhi ettevalmistamise tingimused ja kord ning mootorsõidukijuhi ettevalmistamise õppekavad“ Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusest nr 60