Mootorratas

A1-;A2-esmaõppe algastme õppekava- Rapla AutokoolA1-;A2-esmaõppe algastme õppekava- Rapla AutokoolMootorratta juhtimiseks on vajalikud A-kategooria juhiload, mida on võimalik omandada kahel erineval õppesuunal olenevalt juhi vanusest ja varasemast sõidukogemusest

A2-kategooria mootorrattaluba saab taotleda alates 18. eluaastast. Kursusele tulemiseks peab olema vähemalt 17,5-aastane. Sellise juhiloaga võib sõita mootorrattaga, mille võimsus on kuni 35kw ja erivõimsus kuni 0,2kw/kg ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur.

A-kategooria juhtimisõigust saab taotleda alates 24. eluaastast või alates 20. eluaastast juhul, kui A2-kategooria juhtimisõigust on omatud 2 aastat. A-kategooria juhiloaga on lubatud sõita ka mootorrattaga, millel võimsust üle 35kw või erivõimsust üle 0,2kw/kg. Varasemalt A2-kategooria juhiluba omamata peab kursusele tulemiseks olema vähemalt 23,5-aastane.

Esmaõppe korras A2-kategooria juhiloa omandamiseks peab läbima liiklusteooriaõppe (24 tundi), sõidukoolituse (12 tundi) ning esmaabikoolituse (16 tundi). Vajadusel peab sõiduoskuse lihvimiseks võtma lisa sõidutunde. Kõikide õppetundide pikkus on 45 minutit.

Täiendusõppes saab mootorrattaluba omandada, kui sul on juba olemas B-, C- või D-kategooria luba. Sellisel juhul peab läbima liiklusteooriaõppe (10 tundi), sõidukoolituse (10 tundi) ning kehtiva tunnistuse puudumisel ka esmaabikoolituse (16 tundi). Vajadusel peab sõiduoskuse lihvimiseks võtma lisa sõidutunde. Kõikide õppetundide pikkus on 45 minutit.

Tunnid toimuvad Raplas aadressil Viljandi mnt 5  ja samaaegselt  zoomi  vahendusel. Õppe toimumise kellaaeg lepitakse osalejatega kokku esimesel kohtumisel. Sõidutundide toimumise ajad lepitakse sõiduõpetajaga kokku siis, kui teooriatundides on läbitud teemad, mis on õppekava kohaselt vajalikud õppesõitudega alustamiseks.

Kursuse hind moodustub järgmistest osadest:

  • põhipakett (24 teooriatundi + 12 sõidutundi või 10 teooriatundi + 10 sõidutundi)
  • esmaabikoolitus

Registreerumiseks vajalikud materjalid:

  • tervisetõend perearstilt
  • 1 dokumendifoto
  • isikut tõendav dokument

NB! Õpilaste ohutus on meile tähtis. Seetõttu peab sõitja alati kandma turvavarustust: motokiiver, motosaapad või muud kinnised hüppeliigese kaitsmega saapad, motokindad ning vähemalt põlve-, õla- ja küünarliigesekaitsmeid. Vajadusel kooli poolt kogu vajalik varustus. Soovitame investeerida sobiva suurusega varustusse, mis annab suurema turvatunde ja vähendab vigastuste ohtu. Loe lähemalt, kuidas valida mootorratta turvavarustust.

Loe lisaks:

Õppetöö aluseks on  „Mootorsõidukijuhi ettevalmistamise tingimused ja kord ning mootorsõidukijuhi ettevalmistamise õppekavad“ Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusest nr 60